FOTO. O autocamara, cuprinsă de flăcări pe un drum din sudul țării: Trei echipe de pompieri au intervenit

Pompierii IGSU din sudul țării au intervenit pentru a stinge flăcările, care au cuprins o automacara de model MAZ. Totul a avut loc în dimineața zilei de marți, pe traseul L-64, în preajma localității Baurci, UTA Găgăuzia, transmite Realitatea.md.
Din fericire, nimeni nu a avut de suferit, iar datorită intervenției operative a echipelor de intervenție a fost salvată cabina autospecialei.
„Apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 08:31. La fața locului, în scurt timp au ajuns 3 echipe de pompieri, care au stabilit că focul a afectat platforma autospecialei. Salvatorii au reușit localizarea arderii către ora 08:46”, anunță IGSU.
Focul a distrus caroseria și platforma mobilă. Conform datelor statistice ale IGSU, de la începutul anului 2022 flăcările au distrus 79 de unități de transport.


