Zimbru a învins Milsami și continuă lupta pentru titlu

Milsami a condus la pauză cu 1-0, după golul lui Cornel Gheţi din minutul 37. Zimbru a întors rezulatul prin Calu (57) şi Dan Spătaru (71). „Este o victorie foarte importantă pentru moral, deoarece veneam după două înfrângeri. Continuăm lupta pentru titlu”, a declarat antrenorul echipei Zimbru, Veaceslav Rusnac. „Am jucat bine în prima repriză, dar am pierdut din cauza a două greşeli copilăreşti”, a spus tehnicianul lui Milsami, Iurie Osipenco.

În celelalte partide ale etapei a 16-a s-au înregistrat rezultatele: Academia – Saxan 1-1, Zaria – Speranţa 0-0, Dinamo-Auto – Sheriff 0-0 şi Dacia – Petrocub-Hînceşti 2-1.

Sursa: ipn.md