Actualitate

BREAKING NEWS /// Judecătorii N-AU EMIS mandat de arestare pe nume lui Șor / Ședința a fost amânată pentru trei săptămâni

Procurorii au înaintat un demers către magistrații de la Judecătoria Cahul prin care cer mandat de arest și darea în căutare a lui Ilan Șor. Ședința de judecată ar urma să aibă loc astăzi, iar informația a fost confirmată pentru Deschide.MD de către Andriana Bețișor, procuror-șef al Procuraturii Anticorupție.

Procurorii Anticorupție au pus sechestru pe mai multe bunuri care aparțin companiilor lui Ilan Șor și au legătură cu activitatea rețelelor de magazine DutyFree.

Adriana Bețișor a declarat că este vorba despre mai multe bunuri mobile, dar și imobile, inclusiv acțiuni ale unor companii, însă valoare acestora încă nu a fost evaluată.
 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *