Actualitate

Protest pașnic în fața Ambasadei Federației Ruse la Chișinău: „Puck futin”

Câteva zeci de persoane au organizat astăzi un protest pașnic în fața Ambasadei Federației Ruse la Chișinău, denunțând agresiunea rusească împotriva Ucrainei.

Manifestanții au adus cu ei pancarte în limbile română, rusă, ucraineană și engleză pe care scrie „ Puck futin”, „Ambasada ucigașilor” „Nu războiului”, „Stop Putin. Stop Război”, „Claxonează daca susții Ucraina”.

Возможно, это изображение 4 человека, люди стоят, на открытом воздухе и текст «Russkies go home from Ukraine!»
Ar putea fi o imagine cu 6 persoane, persoane în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu 3 persoane, persoane în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu 1 persoană, în aer liber şi text care spune „Ambasada UCIGASILOR nocoлbcTBo y6ииu”
Ar putea fi o imagine cu persoană, copil, stând în picioare şi drum
Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu 1 persoană, stând în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu persoană, copil, stând în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu 6 persoane, persoane în picioare şi în aer liber
Ar putea fi o imagine cu 3 persoane, persoane în picioare, în aer liber şi text care spune „путин детей”
Ar putea fi o imagine cu 6 persoane, persoane în picioare şi în aer liber

https://www.facebook.com/help/396404120401278/?helpref=uf_share

Sursa FB

Adrian Popa

Adrian Popa a urmat mai multe programe de formare academică în țară și străinătate, are pregătire în domeniile științe politice, relații internaționale și studii de securitate.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *