Fostul vicepreședinte PLDM, Petru Bodarev a aderat la AUR Moldova

Fostul vicepreședinte PLDM, Petru Bodarev a aderat la AUR Moldova. „Am decis să mă alătur AUR din RM pentru că împărtășesc aceleași valori și idealuri – dorința de a reda demnitatea oamenilor, de a construi un viitor european și de a realiza Reîntregirea Neamului Românesc.
Îl cunosc pe domnul Boris Volosatîi de-o viață – un patriot desăvârșit și un luptător neobosit pentru cauza națională. Am încredere că, împreună, vom reuși să redăm vocea comunităților din nordul Moldovei și voi munci cu dăruire pentru ca nevoile și speranțele oamenilor să fie auzite și respectate”, a declarat Petru Bodarev.
Boris Volosatîi: „Petru Bodarev este un politician respectat, cu rădăcini puternice în nordul țării și cu o carieră dedicată oamenilor. Prezența sa în echipa AUR întărește mișcarea unionistă și ne apropie de obiectivul nostru comun – un viitor sigur, demn și unit cu România”.