MASACRU în Manchester United – Tottenham! Cel mai mare meci al lui Mourinho în ultimii 5 ani: ÎȘi DISTRUGE fosta echipa pe Old Trafford: 1-6

Meci istoric pentru Mourinho si Tottenham in Premier League!

Spurs n-a avut mila de United pe Old Trafford: s-a terminat 1-6!

United a deschis scorul dupa mai putin de 120 de secunde de joc. La primul atac al meciului, echipa lui Solskjaer a obtinut penalty, iar Bruno Fernandes l-a transformat. La revenirea lui Mourinho in Manchester ca adversar, Tottenham n-a avut nevoie decat de 5 minute pentru a intoarce rezultatul. Ndombele a inscris in minutul 4, apoi sud-coreeanul Son a facut 2-1 pentru Tottenham in minutul 7!

Si a fost doar inceputul! Pana la pauza, echipa din nordul Londrei a mai marcat de doua ori: prin Kane (30), apoi din nou prin Son (37). In minutul 51, Aurier a facut 5-1, iar scorul final a fost stabilit tot de Kane, din penalty, cu 11 minute inainte de finalul dramei de la Manchester.

Din 1930 incoace, United a mai primit 6 goluri o singura data pe teren propriu: in octombrie 2011, in derby-ul cu City.