Actualitate

Divizia Națională: Milsami s-a apropiat la trei puncte de Sheriff

Petrocub a început mai bine meciul și a deschis scorul în minutul 7, prin Dan Taras. Apoi, Milsami a trimis de două ori mingea în transversală, dar jocul s-a rupt după eliminarea lui Melachio din ultimul minut al primei reprize. În minutul 68, și Vadim Bolohan de la gazde a fost eliminat. Pe final, Petrocub n-a mai fost atentă în defensivă și a încasat două goluri de la Alexandru Antoniuc. În ultimele secunde, Vremea putea să aducă egalarea, dar a ratat incredibil.

Milsami s-a apropiat la trei puncte de liderul Sheriff, care n-a reușit să bată Speranța la Chișinău, scor 0-0. Și în acest meci s-a arătat un cartonaș roșu, Sirima de la Sheriff fiind eliminat în minutul 86 pentru un gest nesportiv. În alte două partide ale etapei a noua s-au înregistrat rezultatele: Zaria – Dinamo-Auto 1-1 și Sfântul Gheorghe – Zimbru 1-0.

Sursa: ipn.md