Ultima oră

Internazionale Milano, cu Cristian Chivu titular, a câştigat Liga Campionilor

Ambele goluri au fost marcate de argentinianul Diego Milito, în minutele 35 şi 70.

Diego Milito a deschis scorul pentru Internazionale Milano în minutul 35. Portarul Julio Cesar a degajat până la Milito, care a trimis balonul la Sneijder, olandezul a retrimis argentinianului, care a controlat mingea şi a marcat în poarta lui Butt.

Diego Milito a dus scorul la 2-0, în minutul 70, după ce a primit o pasă de la Eto’o şi l-a învins pe Butt cu un şut la colţul stâng.

Bayern Munchen: 22. Butt – 21. Lahm, 5. Van Buyten, 6. Demichelis, 28. Badstuber – 10. Robben, 17. Van Bommel, 31. Schweinsteiger, 8. Hamit Altintop (18. Klose ’63) – 25. Muller, 11. Olici (33. Gomez ’74). Antrenor: Louis van Gaal.

Internazionale Milano: 12. Julio Cesar – 13. Maicon, 6. Lucio, 25. Samuel, 26. Chivu (5. Stankovici ’68) – 4. Zanetti, 19. Cambiasso – 9. Eto’o, 10. Sneijder, 27. Pandev (11. Muntari ’79) – 22. D. Milito (23. Materazzi ’90+2). Antrenor: Jose Mourinho.

Cartonaşe galbene: Demichelis ’26, Van Bommel ’78 / Chivu ’30

Meciul a fost arbitrat de englezul Howard Webb, ajutat la cele două linii de compatrioţii săi Michael Mullarkey şi Darren Cann, în timp ce arbitru de rezervă a fost Marin Atkinson.

Sursa: Mediafax